Nissan Primera – BT döntések

Kezdőlap Fórumok rfactor 2 bajnokságok Nissan Primera Nissan Primera – BT döntések

Ennek a témakörnek tartalma 2 hozzászólás, 1 résztvevő. Utolsó frissítés: Adam Adam 1 nap, 20 órája telt el.

3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3
  • Szerző
    Bejegyzés
    Adam
    Adam
    Adminisztrátor

itt lesznek a bt döntések.

Adam
    Adam
    Adminisztrátor

Zandvoort BT

Első futam:
    POZ 284. Óvó: Adam Helyes. Óvott: Csaba Sebestyen

Sebestyén kisodródik a pálya szélére, majd az versenyívre úgy próbál visszatérni, hogy ezzel meglöki Helyes hátsó tengelyét, ezzel kiforgatva Őt.
    A bírói testület döntése szerint Csaba Sebestyen +20 mp büntetést érdemel az eset miatt.

POZ 285. Óvó: Lajos Schmidt. Óvott: Tamas Miklos

Schmidt ráfordul az ívre, amit Miklós nem reagált le időben, így kilökte Schmidt-t. Az elől, illetve hátul jövő autónak nem volt egy vonalban a hátsó, illetve első tengelye, ezért nem volt köteles helyet hagyni az elől lévőnek. Így a BT úgy ítélte, hogy ez egy kilökés volt, ezért Miklós +20 mp büntetést kap.

POZ 1154. Óvó: Adam Helyes. Óvott: Tibor Szollosi

Szőllősi lesodródik a fűre, majd figyelmetlenül “visszaesik” az ideális ívre, ezzel akadályozva Helyes-t. Kontakt is volt a két autó között. A visszatérés miatt +10 mp, plusz az érintkezés miatt +5 mp jár Szőllősinek.

Második futam:

POZ 223. óvó: Csaba Sebetyen. Óvott: Tibor Szollosi

Szőllősi olyan helyen próbálkozik Sebestyén ellen, ahol fél autónak sem volt hely. Kilöki Csabát a manőverrel, majd a füvön kis gázt(kb 50%-os) nyomva visszapörög a pályára, ezzel elkapva Szabó Józsefet is.
    A BT összességében +30 mp büntetést oszt ki Tibornak.

EGYÉB:
    Megkérjük Ifj. Csaba Sebestyen-t, hogy ne használja indokolatlanul a fényszórókat! A szabályzat értelmében ez tilos! Viszont csak óvás alapján vizsgálhatjuk az ilyen esetet. Így nem szankcionáljuk.

Csaba Sebestyen második futamra leadott óvása hivatalosan nem volt értékelhető! A POSITION rublikába számot várunk! A visszajátszás adott pontját, ahol az eset történt! Ezt az óvás leadás űrlapban képpel illusztráltuk is. Most vizsgáltuk, és elbíráltuk ezt az óvást, de legközelebb figyelmen kívül hagyjuk az ilyeneket!

Adam
    Adam
    Adminisztrátor

Salzburgring BT
    Kiadva: 2019.02.21.

Időmérő.

A bemelegítő edzésen sokan jelezték, hogy szabálytalan körük miatt hátrasorolást kérnek Akik nem kértek, és sajnos szabálytalan lett a körük:
    Csaba Sebestyen
    Jozsef Galambos

Ők az első két futamra +20 mp-t kapnak. Hosszú vita után ez az ítélet született az ilyen esetekre. Az első két futamot befolyásolja az időmérő edzés.

Első futam.

POZ 234. Tamás Szentmiklósi elméri a féktávot, ezzel meglöki Szőllősit, és ezzel Koczogh is kipörög. Mivel az eset a rajt után következett be, rajtbalesetnek vette a BT. Az alap tétel ilyen esetekben az alap +20, és autónként +10, így végül +30 mp-t kap Tamás.

Második futam.

POZ 297. Rudolf Baranyi kiforgatja Ifj Sebestyen-t. +20 mp.

Harmadik futam.

POZ 217. Baranyi behúzza Fekete elé az autót, ezzel akadályozva Őt. Imre pozíciókat veszít. +20 mp Baranyinak.

POZ 490. Szőllősi elméri a féktávot, ezzel kilöki Dobsa-t. Szőllősi +20 mp-t kapna, de mivel kiesett, így átváltva +4 rajthely a következő fő futamra.(2. futam)

POZ 926. Fekete és Dobsa érkezik meg az első kanyarba. Dobsa kifékezéssel próbálkozik. Fekete túl hamar fordul rá a kanyarra, nem figyelve, hogy már vannak mellette. Úgy láttuk, hogy Dobsa nem feltétlen tudta volna befejezni a manővert, mert Fekete autója fordította be a kanyarba. Viszont Fekete is hibázott, mert úgy akart fordulni, mint ha egyedül lenne.
    Összességében versenybalesetnek ítéltük, de 1-1 figyelmeztetést is kiosztunk a két versenyzőnek.

Kivezető vonalak.

A kisorsolt versenyzők közül Szőllősi lépte át egyszer a vonalat. +5 mp a fő futamra.

3 bejegyzés megtekintése - 1-3 / 3

‘Nissan Primera – BT döntések’ témakör lezárásra került, így a hozzászólás nem lehetséges.