Nissan Primera – BT döntések

Kezdőlap Fórumok rfactor 2 bajnokságok Nissan Primera Nissan Primera – BT döntések

Ennek a témakörnek tartalma 8 hozzászólás, 1 résztvevő. Utolsó frissítés: Adam Adam 3 hónapja telt el.

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9
  • Szerző
    Bejegyzés
    Adam
    Adam
    Adminisztrátor

itt lesznek a bt döntések.

Adam
    Adam
    Adminisztrátor

Zandvoort BT

Első futam:
    POZ 284. Óvó: Adam Helyes. Óvott: Csaba Sebestyen

Sebestyén kisodródik a pálya szélére, majd az versenyívre úgy próbál visszatérni, hogy ezzel meglöki Helyes hátsó tengelyét, ezzel kiforgatva Őt.
    A bírói testület döntése szerint Csaba Sebestyen +20 mp büntetést érdemel az eset miatt.

POZ 285. Óvó: Lajos Schmidt. Óvott: Tamas Miklos

Schmidt ráfordul az ívre, amit Miklós nem reagált le időben, így kilökte Schmidt-t. Az elől, illetve hátul jövő autónak nem volt egy vonalban a hátsó, illetve első tengelye, ezért nem volt köteles helyet hagyni az elől lévőnek. Így a BT úgy ítélte, hogy ez egy kilökés volt, ezért Miklós +20 mp büntetést kap.

POZ 1154. Óvó: Adam Helyes. Óvott: Tibor Szollosi

Szőllősi lesodródik a fűre, majd figyelmetlenül “visszaesik” az ideális ívre, ezzel akadályozva Helyes-t. Kontakt is volt a két autó között. A visszatérés miatt +10 mp, plusz az érintkezés miatt +5 mp jár Szőllősinek.

Második futam:

POZ 223. óvó: Csaba Sebetyen. Óvott: Tibor Szollosi

Szőllősi olyan helyen próbálkozik Sebestyén ellen, ahol fél autónak sem volt hely. Kilöki Csabát a manőverrel, majd a füvön kis gázt(kb 50%-os) nyomva visszapörög a pályára, ezzel elkapva Szabó Józsefet is.
    A BT összességében +30 mp büntetést oszt ki Tibornak.

EGYÉB:
    Megkérjük Ifj. Csaba Sebestyen-t, hogy ne használja indokolatlanul a fényszórókat! A szabályzat értelmében ez tilos! Viszont csak óvás alapján vizsgálhatjuk az ilyen esetet. Így nem szankcionáljuk.

Csaba Sebestyen második futamra leadott óvása hivatalosan nem volt értékelhető! A POSITION rublikába számot várunk! A visszajátszás adott pontját, ahol az eset történt! Ezt az óvás leadás űrlapban képpel illusztráltuk is. Most vizsgáltuk, és elbíráltuk ezt az óvást, de legközelebb figyelmen kívül hagyjuk az ilyeneket!

Adam
    Adam
    Adminisztrátor

Salzburgring BT
    Kiadva: 2019.02.21.

Időmérő.

A bemelegítő edzésen sokan jelezték, hogy szabálytalan körük miatt hátrasorolást kérnek Akik nem kértek, és sajnos szabálytalan lett a körük:
    Csaba Sebestyen
    Jozsef Galambos

Ők az első két futamra +20 mp-t kapnak. Hosszú vita után ez az ítélet született az ilyen esetekre. Az első két futamot befolyásolja az időmérő edzés.

Első futam.

POZ 234. Tamás Szentmiklósi elméri a féktávot, ezzel meglöki Szőllősit, és ezzel Koczogh is kipörög. Mivel az eset a rajt után következett be, rajtbalesetnek vette a BT. Az alap tétel ilyen esetekben az alap +20, és autónként +10, így végül +30 mp-t kap Tamás.

Második futam.

POZ 297. Rudolf Baranyi kiforgatja Ifj Sebestyen-t. +20 mp.

Harmadik futam.

POZ 217. Baranyi behúzza Fekete elé az autót, ezzel akadályozva Őt. Imre pozíciókat veszít. +20 mp Baranyinak.

POZ 490. Szőllősi elméri a féktávot, ezzel kilöki Dobsa-t. Szőllősi +20 mp-t kapna, de mivel kiesett, így átváltva +4 rajthely a következő fő futamra.(2. futam)

POZ 926. Fekete és Dobsa érkezik meg az első kanyarba. Dobsa kifékezéssel próbálkozik. Fekete túl hamar fordul rá a kanyarra, nem figyelve, hogy már vannak mellette. Úgy láttuk, hogy Dobsa nem feltétlen tudta volna befejezni a manővert, mert Fekete autója fordította be a kanyarba. Viszont Fekete is hibázott, mert úgy akart fordulni, mint ha egyedül lenne.
    Összességében versenybalesetnek ítéltük, de 1-1 figyelmeztetést is kiosztunk a két versenyzőnek.

Kivezető vonalak.

A kisorsolt versenyzők közül Szőllősi lépte át egyszer a vonalat. +5 mp a fő futamra.

Adam
    Adam
    Adminisztrátor

Castle Combe BT
    Kiadva: 2019.03.13.

Időmérő.

Szabálytalan kör:
    Gabor Hajdu
    Első két futamra +20 mp.

Első futam.

POZ 201. Az óvott szituációt verseny balesetnek ítélte a BT.

POZ 557. Az óvott szituációt verseny balesetnek ítélte a BT.

POZ 854. Csehovics két pozíció hátrasorolást kap a Castle Combe első futamra.

Adam
    Adam
    Adminisztrátor

Blackwood BT
    Kiadva: 2019.03.25

Időmérő: A hátrasorolást kérő versenyzőkön kívül a többiek szabályosan közlekedtek. Nincs büntetés.

Kivezető vonalak: A BT kivételesen mindenkit ellenőrzött, de nem történt átlépés senki részéről.

Óvások
    Első futam:

POZ 443.
    Óvó: Tamas Szentmiklosi
    Óvott: Imre Fekete
    Leírás: kiforgatás

Döntés: Versenyszituáció

POZ 531.
    Óvó: Laszlo Koczogh
    Óvott: Attila Moizes
    Leírás: kiforgatás

Döntés: +20 mp Attila Moizes

Harmadik futam:

POZ 573
    Óvó: Imre Fekete
    Óvott: Ifj Csaba Sebestyen
    Leírás: Rám fordult és ki forogtam

Döntés: Versenyszituáció

POZ 577
    Óvó: Tamas Szentmiklosi
    óvott: Imre Fekete
    Leírás: Kiforgatás, vagy rosszul megitélt bizalom?

Döntés: A megjelölt pozícióban nem történt semmilyen eset Imre és Tamás között, így nem tudtuk értékelni az óvást.

POZ 752
    Óvott: Rudolf Baranyi
    Leírás: Lökés miatt 2 pozíció vesztése

Döntés: +3 rajthely a következő fő futamra Baranyinak. Rudolf előbb letereli Koczogh-ot a pályáról, majd a következő kanyarban a pályáról visszatérve meglöki. László pozíciókat veszít.

POZ 895
    Óvott: Tamas Szentmiklosi
    Leírás: Kifékezem és rám fordult ezáltal utolsó utáni helyre estem vissza

Döntés: +20mp Szentmiklosinak. Fekete egy klasszikus kifékezős előzést próbált meg, és teljesített is. Tamás ezt rosszul reagálta le, és belefordult Imre autójának hátuljába, ezzel kiforgatva őt.

Adam
    Adam
    Adminisztrátor

Eastern Creek BT
    Kiadva: 2019.04.05

Első futam.

POZ: 526
    ÓVÓ: Imre Fekete
    ÓVOTT: Tamas Szentmiklosi
    LEÍRÁS: Féktávon nem hagy helyet és húz rám folyamatosan

DÖNTÉS: Szentmiklosi +10 mp büntetést kap.

Második futam.

POZ: 240
    ÓVÓ: Imre Fekete
    ÓVOTT: Csaba Ifj Sebestyen
    LEÍRÁS: meglökött hátulról és kiforogtam

DÖNTÉS: Ifj. Sebestyen +15 mp büntetést kap.

Adam
    Adam
    Adminisztrátor

Thruxton BT
    Kiadva: 2019.04.22.

Időmérő.

Imre Fekete szabálytalanul vette a sikánt leggyorsabb körében.
    +20 mp az első két futamra.

Első futam.

POZ: 249
    Óvó: Ifj Sebestyén Csaba
    Óvott: Lendvai Csaba
    Leírás: Nekem jött, kiforogtam. Tömegbaleset lett a vége.

Döntés: Bebújtak Lendvai mellé, de ő úgy fordult, mint ha nem lenne ott senki. Lendvai Csaba +20 mp büntetésben részesül.

POZ: 1145
    Óvó: Ifj Sebestyén Csaba
    Óvott: Dobsa János
    Leírás: Nem volt pozícióban. Kiforgat. Borulás lett a vége.

Döntés: Egyik szemszögből: A BT nem biztos, hogy bepróbálkozott volna Dobsa helyében ott, de versenyzésről beszélünk. Dobsa jóval tempósabban jött ki az előző kanyarból, és látott egy nagy kaput, ahol be akar
    menni. Másik szemszög: Nyilván Csaba nem számított, hogy itt bepróbálkozik valaki. Nem egy klasszikus előzési pont, így ráfordult a kanyarra, pedig az első és a hátsó tengely már egy vonalban volt bizonyos képkockákon. Necces volt a szituáció.
    A BT nem tudott megegyezni, így verseny balesetnek ítélte az esetet.

Második futam.

POZ: 219
    Óvó: Horváth László
    Óvott: Szabó Ferenc
    Leírás: bebújva mellé nem nyit a kormányon, így kiforgat

Döntés: Szabó mellé beesik Horváth, majd Szabó ráfordul, és kipörgeti. Ferenc szerintünk indokolatlanul lassan ment emellett. A körülötte lévőkhöz képest közel 20-al lassabban.
    20 mp büntetést kap Szabó Ferenc.

POZ: 1253
    Óvott: Sebestyén Csaba
    Leírás: Levágva a sikánt őrzi meg a 6. pozíciót.

Döntés: A BT is úgy látta, hogy előnyt szerzett, legalább is nem vesztett a sikán előtti féktáv elmérésével.
    A két versenyző eredményét megcseréljük. Hatodik lesz Horváth, 7. Sebestyén.

Harmadik futam.

POZ: 314-320
    Óvott: Csaba Lendvai
    Leírás: Leterel a pályáról

Döntés: Koczogh közel teljes autóval bent volt Lendvai mellett. Csaba ráhúzta autóját, ezzel kisebb balesetet előidézve.
    Lendvai 3 rajthely büntetést kap a következő fő futamra. (2. futam)

Adam
    Adam
    Adminisztrátor

Assen BT
    Kiadva: 2019.05.07.

Időmérő.
    Szabálytalan gyors kör: Ifj Csaba Sebestyen, Ferenc Szabo

Első futam.

POZ: 672-676
    Óvott: Ferenc Szabó
    Leírás: Leterel a pályáról aztán meg keresztülvág a pályán és eltalálja Horváth Lászlót is, ez nagyon veszélyes volt.

Döntés: 10 mp büntetés – Ferenc Szabó. Szabályzat: “leszorítás pozíció vesztéssel: +10 mp.”

POZ: 246
    Leírás: Kiszorít, picit összeértünk

Döntés: 10 mp büntetés – Csaba Sebestyén. Szabályzat: “leszorítás pozíció vesztéssel: +10 mp.”

Második futam.

POZ: 1122
    Leírás: Rám húz, nem hagy helyet, baleset elkerülés miatt lemegyek a pályáról.

Döntés: 5 mp büntetés – Csaba Sebestyén. Szabályzat: “leszorítás pozíció vesztés nélkül: +5 mp”

Harmadik futam.

POZ: 315
    óvó: Fodor Gábor
    Óvott: Szabó Ferenc
    Leírás: Szándékos kilökés !! (előtte/mellette vagyok, de ő folyamatosan húzza rám a kocsit, mintha ott se lennék)
    Sok hasonló amatőr megmozdulást láttam már, de ez full szándékosnak tűnik…

Döntés: DQ a futamra – Ferenc Szabo. Szándékosnak tűnő kilökés. A BT nem szeretné egyértelműen megállapítani a szándékosságot, de érdekes, és durva eset volt.

POZ: 761
    Óvó: Adam Helyes
    Óvott: Ferenc Szabo
    Leírás: Rám húzza az autót

Döntés: 15 mp büntetés – Ferenc Szabo. Leszorítás, kilökés. (ha nem lenne DQ)

EGYÉB:
    Ferenc Szabo rengeteg panaszt, és sok óvást is kapott ezen a hétvégén.
    Ezen kívül az előző futamokon is gond volt vele. Emiatt a norisring-i futamokon boxrajtot ítélünk.
    Tehát mind a három futamon boxból rajtolhat Szabó Ferenc.

Adam
    Adam
    Adminisztrátor

Norisring BT
    Kiadva: 2019.05.16.

1. futam

Pos: 296
    Óvott: Csaba Sebestyén

Döntés: Imre kanyarodásának megkezdésekor még nem volt előzési pozícióban Csaba. (Nem volt egy vonalban Imre hátsó, és Csaba első tengelye). Ez a kritérium csak az ütközés pillanatában van körülbelül meg. Így Imrének nem volt kötelessége helyet hagyni, így kilökésről beszélünk.
    Imre sokat veszít, és többen koccanak is vele.
    +20 mp Csabának. (szabályzat: “Kilökés, kiforgatás esetén: +15-20 mp.”)

Pos: 1138
    Óvott: János Dobsa

Döntés: János elfékezi az első kanyart, és blokkoló kerekekkel Imre autójába csúszik, ezzel meglökve őt.
    Dobsa +10 mp büntetést kap. Nagyobb lökésnek ítélte ezt az esetet a BT. Szerintünk a lökés nem váltotta ki azt, hogy Imre a falban kössön ki, de a lökés az lökés, ezért enyhébb a büntetés.
    János vissza szerette engedni a kilökött félt, de ez kicsit veszélyes volt, mivel Moizest majdnem kiforgatta ezzel. A bevárás dicséretes dolog, de ezt ne az út közepén, az íven tegyük! Figyelmeztetést kap Dobsa ezért.

9 bejegyzés megtekintése - 1-9 / 9

‘Nissan Primera – BT döntések’ témakör lezárásra került, így a hozzászólás nem lehetséges.