GP3 Interlagos Végeredmény

A GP3 bajnokság is a végéhez ért és utolsó állomásként a jól ismert Interlagos fogadta a versenyzőket. A karácsonyi szünet előtt még a GT3 mezőnye mutatta meg, hogy milyen versenyre képes ezen a fantasztikus pályán, most a GP3 mezőnyére került sor. Nem is untatnám az olvasókat a pálya adataival, azt már korábban megtettem, inkább térjünk is ki, hogy mi történt a pályán.

Teszteken már látszódott, hogy elléggé izgalmas versenyhétvége várható, bár a létszám most se sokkal jobb, mint az utóbbi versenyeken, de azért a szezonzáró versenyhétvégére össze szedték magukat a fiúk. De nézzük mi is történt az időmérőn, valamint a két versenyen.

Az időmérőn összesen 13-an jelentek meg, és ahogy várható volt Gabor Fodor nyerte meg az időmérőt, bár az előnye nagyon minimális volt Tamas Miklos előtt, mert összesen 35 ezred mp volt köztük. A harmadik helyen szintén nagyon kevés különbséggel lemaradva Zsolt Fazekas végzett. Az első 3 helyezett között összesen 1 tized mp volt, ami nagyon szoros, de hogy még jobban szépítsük, az első hét versenyző 8 tizeden belül volt, szóval nem nagyon lehetett hibázni az időmérőn.

Első futamon Gabor Fodor kicsit gyengébben kapta el a rajtot, így a mellőle induló Zsolt Fazekas le is tudta rajtolni, sőt még Lajos Schmidt is lerajtolta a negyedik helyről. Tamas Miklos az időmérős hibája miatt nem tarthatta meg a 2. helyet, így a rajtrács végére kényszerült. A rajt elég simára sikeredett, Zsolt jó rajtja után meg is tudta tartani az első helyet és csak arra kellett figyelnie, hogy ne hibázzon. Mögötte viszont annál inkább nagyobb volt a küzdelem Lajos és Gabor között. A nagy csatározásba időnként össze is értek. Hátrébb is nagy csaták voltak, a fiúk nagyon kietettek magukért, hogy jó versenyeket legyenek. A box kiállások után kicsit módosult a sorrend, Zsolt a boxban hibázott, így meg is kapta a büntetést, amivel vissza is esett a harmadik helyre és Gabor vette át a vezetést Lajos előtt. Zsolt Fazekas még megpróbálta visszahozni a nagy hátrányt, de előzésre már nem jutott ideje, így kénytelen volt beérni a harmadik hellyel. Második helyen Lajos Schmidt végzett, míg a győzelmet Gabor Fodor szerezte meg.

A második futam rajtja már nem annyira sikeredett simára, már rögtön az elején volt egy kavarodás, ugyanis az első helyről induló versenyző leszakadt a szerverről, így a második helyről rajtoló Miklos Tamas máris az élen találta magát Jozsef Szabo előtt. Az első kanyarban rögtön meg volt az első probléma is, David Farkas nem bírt az autójában lévő erőkkel és megforgott, aminek Gabor Fodor örült a legjobban, mert ütközés lett belőle. Szerencsére egyik autónak se lett komolyabb baja, így mindketten mentek tovább, bár David visszaesett az utolsó helyre. Idő közben Jozsef Szabo átvette a vezetést, akit aztán követett Zsolt Fazekas is, Tamas Miklos visszaesett a harmadik helyre. A futam nagy eseménye nem elöl történt, hanem a mezőny közepén, Laszlo Koczogh, Gabor Fodor, Lajos Schmidt és David Farkas próbált meg elfordulni az első kanyarban egymás mellett, aminek a következménye egy négyes baleset lett, míg a többiek csak forogtak a pályán, addig David „tetőre is rakta” az autóját. Legnagyobb nyertese Gabor Fodor, aki a legjobban jött ki a balesetből, valamint Adam Helyes volt, aki végig nézte az egészet, majd elment mindenki mellett. Legnagyobb vesztese a balesetnek David volt, akinek még boxba is kellett mennie, mert annyira megsérült az autója és így garantál utolsó helyet ki is bérelte. A versenyt végül Jozsef Szabo nyerte Zsolt Fazekas előtt, de összesen 15 ezreddel. Harmadik helyen Tamas Mikos végzett bő 1 mp hátránnyal.

A bajnoki cím sorsa már az előző versenyhétvégén eldőlt, amit végül Gabor Fodor nyert 306 ponttal, mögötte Laszlo Koczogh 248 ponttal, míg a harmadik helyen Adam Helyes végzett 214 ponttal. Mondhatjuk, hogy az első hely kivételével végre új nevek is felkerültek a pódiumra.

A csapatbajnokságot végül a Flat Out Racing GP nyerte 427 ponttal, mögöttük a West Endurance Masters végzett 410 ponttal, míg a harmadik helyet a HSRT szerezte meg 363 ponttal.