GT3 Le Mans végeredmény

A GT3 mezőnye az újévet Franciaországban kezdte meg, ahol a híres Le Mans fogadta őket, ami egyben a bajnokság utolsó állomása. A Sarthe-i versenypályán 1923 óta rendezik meg a Le Mans 24 órás versenyt. A pálya 13,629 km hosszú és 38 kanyarból áll.

A pálya karakterisztikája miatt jóval kevesebb leszorítót kellett állítani az autókra, a hosszú egyenesekben például a McLaren el is érte a maximum végsebességét, ami 290 km/h volt, amit természetesen szélárnyékban lehetett elérni. A tesztek alatt hamar kiderült, hogy a Mercedes kicsit fölényben lehet az erős motorja miatt, szélárnyékban a 300 km/h-t is elérhette, ami röpke 10 km/h-val több, mint a McLarené. A hosszú pálya ellenére, még így is eléggé együtt volt a mezőny, bár a verseny előtt többen is gondolták, hogy a bajnokság egyik leggyengébb versenye lehet.

Az időmérő a vártnak megfelelően végződött, Robert Soos a Mercedessel könnyedén nyerte meg az időmérőt, bő 5 tizeddel a McLarenes David Farkas előtt. A harmadik helyen végül Gabor Fodor végzett a Bentley-vel, de az ő hátránya már bő 1 mp volt. Az eddigi versenyhétvégéken azt szokhattuk meg, hogy a top 10 általában 1 mp-en belül van, hát ezen a pályán jobb, ha megszorozzuk ezt 10-el, ugyanis az utolsó versenyző már majdnem 10 mp-el elmaradt az elsőtől.

Szerencsére a verseny ennél izgalmasabbra sikeredett, bár nem mindenkinek. Már a rajtnál eldőlt, hogy David Farkas nem lesz versenyben a győzelemért, ugyanis a bajnokság legrosszabb rajtját produkálta és a 2. helyről visszaesett az 5. helyre, így Robert Soosnak csak Gabor Fodorra kellett figyelnie, de ő rá se sokáig kellett, mert hibázott a 2. szektorban, így lemaradt. A 2. helytől az 5. helyig nagyon szoros volt a verseny pár körig, ami később lecsappant 3 versenyzőre, David Farkas, Gabor Fodor és Laszlo Koczoghra. Ők hárman szinte az egész futamon oda vissza előzgették egymást és így egy izgalmas versenyzésben volt részük. Hátrébb is voltak nagy csaták, Csaba Sebestyen az utolsó helyről jött vissza az 5. helyre, ami nem kis teljesítmény. Adam helyes és Gabor Hajdu is oda vissza előzgették egymást, amiben a végén Attila Szili is beszállt. A hosszú pálya sok áldozatot is követelt, ugyanis a 14 indulóból 5-en kiestek a 90 perc alatt, ami nem kevés. A versenyt végül Robert Soos nyerte meg, de majdnem 1 perc előnnyel David Farkas és Gabor Fodor előtt. Leggyorsabb kört a futamon Robert Soos futotta meg 3:59.427, ami bő 7 tizeddel volt jobb, mint a mögötte lévőké.

A bajnokságot végül Gabor Fodor nyerte meg 208 ponttal, Robert Soos lett a második a 164 ponttal, végül Imre Fekete lett a harmadik 139 ponttal.

Csapatbajnokságot a Flat Out Racing nyerte meg 347 ponttal, míg a második helyért még szoros csata volt, de végül a West Endurance Masters lett a második 237 ponttal, míg a harmadik az RST Racing 234 ponttal.

3. Csaba Sebestyen szerint:

Itt is gratulálok a bajnokoknak és köszönet a bonyolításért. Külön köszönet Iminek a festésért.

4. boxos boxos szerint:

Grat szép összegzést hoztatok össze 🙂 csak így tovább,csak ne látnám hogy dobogó előtt kúszok csak,és nem bírtam felmászni egyik fokára sem 🙂