GP3 Indianapolis végeredmény

HRF1RT GP3 mezőnye elérkezett az idei utolsó versenyéhez, összességében a hetedik versenyhétvégéhez, amit Amerikában rendeztek meg, a híres Indianapolisi aszfaltcsíkján mérhették össze tudásukat. Indianapolis, USA legnagyobb sportstadionja, ahol több versenyszériát is rendeznek, Indycar, Nascar, MotoGP.

A felkészülési időszakban 12 versenyző próbálkozott a legjobb tudása szerint beállítani az autót, aminek az eredménye, egy szoros Hotlap lett. A bajnokság utolsó előtti fordulójánál ez nem is olyan rossz létszám.

Az időmérőn végül csak 11-en vettek részt, de csak 10-en futottak mért kört. Eleinte úgy tűnt, hogy nagy küzdelem lehet az első helyért, de végül Gábor Fodor fölényesen nyerte meg az időmérőt 1:12.848-as köridővel, ami a hétvége leggyorsabb ideje volt. A második helyen Lajos Schmidt végzett, de a hátránya bő 5 tized volt. A harmadik helyre Adam Helyes hozta be az autót, aki mindösszesen csak 7 ezreddel maradt el Lajostól.

A GP3 két versenyből áll, ezen a versenyhétvégén, az első futamon 31 kört teljesítettek és volt egy kötelező box kiállás, valamint kötelező volt két gumikeveréket használni. A második futamon 12 kört futottak és nem volt kiállás.

Első futam rajtja után Gábor Fodor megtartotta az első helyet, de a kör végére visszaesett a harmadik helyre és Lajos Schmidt vette át a vezetést. Rajt legnagyobb nyertese Jozsef Szabo volt, aki az ötödik helyről a második helyre ugrott fel. A harmadik körre kezdtek beállni a versenyzők, Gábor Fodor vissza vette a második helyet maga mögé utasítva Jozsef Szabot. Az első box kiállást Jozsef Galambos teljesítette a 9. körben. A mezőny többi versenyzője a 18 – 23. kör tartományában teljesítette a kötelező box kiállását. A versenyt végül Gábor Fodor nyerte meg elég nagy fölénnyel, mögötte Lajos Schmidt végzett bő 12 mp hátránnyal, míg a harmadik helyre Laszlo Koczogh ért fel.

A második verseny rajtrácsa az első futam végeredményétől függ, az 1-10 helyezett fordított sorrendben rajtol el, így még izgalmasabbá téve a második futamot, ami amúgy is sokkal rövidebb, így kevesebb idejük van a versenyzőknek. A fordított sorrendnek köszönhetően, Jozsef galambos indulhatott az első helyről, míg mellőle Laszlo Horvath. A rajt után Laszlo Horvath ugrott az élre és őt követte Janos Dobsa. A harmadik helyre Gabor Fodor jött fel, aki a nyolcadik helyről rajtolt, majd két körrel később már a második helyen találta magát, ami nem kis teljesítmény. A rajt legnagyobb vesztese Jozsef Galambos volt, aki két kör alatta teljesen visszaesett az utolsó helyre. A verseny utolsó két körében az első három helyezett még nagyot csatázott, oda vissza előzgették egymást. A végén Adam Helyes nyerte meg a futamot bő 4 mp előnnyel Laszlo Horvath előtt. A harmadik helyre Gabor Fodor ért fel.